Duaları

e-Posta Yazdır PDF

dualari

 

Ey Tanrım! Saf akılla donattığın kimseleri birleştir. Sana gelme kararındaki temiz yüreklileri birleştir. Senin aşkınla dolu gönülleri birleştir. Mukaddes kokunu taşıyan ruhları birleştir. İyilikle severleri birleştir. Tevazu ağacında olgunlaşan dostlarını birleştir. Candan sana bağlanan canları birleştir. Kendilerini tamimiyle sana adayan kullarını birleştir.

 


Ey Tanrım! Sana kavuşma arzusunda olan coşkun ve temiz bir toplum yarat. Lütuf kâsesindeki rahmeti ve fazlı onların üzerine dök. Sana övgüler olsun ey sevgilim. Güzelliğine erenlere selam olsun selam.

 


Ey Tanrım bana sevginin nesnesini göster! Seni seveceğim, sevgini algılayacağım tertemiz bir ayna ver bana sevmesem, sevilmesem benim cesetten farkım ne! Ey Tanrım üzüntüden ölmüş gönlümü dirilt. Kanadı kırık sevgi kuşunun kanatlarını güçlendir ve aşk semanda uçur.

 


Ey Tanrım! Acının karanlığında aşkının aydınlığına sığınırım. Aydınlığın zulmünden vuslatın sevincine sığınırım. Ey sevgilim! Ey can yoldaşım! Ey maksudum beni kendi halime bırakma bana bir teselli ver. Bana bir yudum su sun, beni bu yakıcı susuzluktan kurtar.

 


Ey Tanrım! Beni bütün düşmanlarından ve düşmanlarımdan koru. Benim sığınağım ve koruyucum sensin, beni koru, kötüleri benden uzaklaştır. İnsanları aşağılayanları benden uzaklaştır. Kıskançların ellerini ayaklarını bağla, düşüncelerinden çıkan kirliliğini onların üstüne yolla. Ey Tanrım iyi düşüncelerle ve temiz bilgi ile beni koru.

 


Ey Tanrım! Her türlü kötülükten, pislikten, karanlıktan ığvadan sana sığınırım. Beni bağışla, beni aydınlat, beni koru, bana doğruyu ve güzeli göster. Beni uzaklığın dehşetinden koru beni kendine mensup, kendine dost, kendine sevgili edin. Bana vuslat kapılarını aç, sevmediklerimi benden uzaklaştır. Ey Tanrım seninle benim aramdaki bütün perdeleri kaldır.

 


Ey yaratıcı!

Varlıkların beklentileri ile benim dileğim çok uzak. Ey Tanrım ben seninle samimi olmak isterim. Beni ayrılığa mahkûm etme. Dileğimi kabul et sevgiyi şarta bağlama beni aşağılık yerden çıkar. Bu varlıkların kaderi beni ilgilendirmiyor. Bu, bu insanları sevmek istemiyorum. Sana karşı samimi olmak istiyorum. İnsanların sorunları senin onlara verdiğin değerleri kullanmamalarındandır. Zorla güzellik olmaz.

 


Ey Tanrım.

Artık senin huzuruna senin yanına gelmek istiyorum. Beni kabul et. Bu ıstıraplı ömrü sona erdir. Belki de varlıklar artık kendi başına yürüyebilir. Bir varlığın kendisini sana adaması başka varlıkların bu adamayı kötüye kullanmasına sen müsaade etmezsin. Bu senin saygınlığına senin kendine olan saygınlığına yakışmaz. Bugün benim için aslında çok, çok özel bir gün.